Tehotenstva - príznaky

Príznaky tehotenstva. Tehotenstvo a nevoľnosť - tehotenská nevoľnosť. Tehotenstvo psychika a nálada. Tehotenská únava. Niektoré ženy udávajú, že zaregistrovali prvé zmeny už v prvých dvoch týždňoch.


Príznaky tehotenstva


ôže sa stať, že krvácať budete iv prvých troch mesiacoch tehotenstva. Všímajte si preto aj iných náznakov, ktorými vám telo dáva najavo, že sa vo vás vyvíja ľudský tvoreček. Niektoré ženy udávajú, že zaregistrovali prvé zmeny už v prvých dvoch týždňoch.

Tehotenstvo a nevoľnosť - tehotenská nevoľnosť

U niektorých tehotných žien rannej nevoľnosti po troch mesiacoch zmiznú, niektoré sa nimi trápia až do pôrodu. S nevoľnosťami má ale problémy až 80% tehotných žien.

K pohodlnému zvládanie tehotenstva vám pomôžu špeciálne kurzy pre tehotné ženy. Blahodárne na vaše telo bude pôsobiť napr. plávanie, cvičenie na lopte a podobné aktivity.

Tehotenské chute - nezvyčajné chute

Nezvyčajné chute sa môžu ohlásiť už dva týždne po počatí. Môžete mať obdobia, keď nemáte na nič chuť, alebo sa naopak budete ládovat všetkým možným. Nie je divu, budete predsa jesť za dvoch. Telo oveľa viac reaguje na nedostatok živín a svojimi chuťami vám dáva najavo, čo práve potrebuje najviac.

Tehotenstvo psychika a nálada

Počas tehotenstva môže byť vaša psychika citlivejší ako inokedy. Kdečo vás rozplače a rozčúli. Obdobie psychickej stability a lability sa ale väčšinou strieda.

Tehotenstvo a kilogramami - váhový prírastok

Tehotné ženy priemerne priberú desať až pätnásť kíl. Časť z tohto prírastku ale tvorí plodová voda, placenta a hlavne dieťa. Po pôrode budete mať zase o polovicu menej.

Tehotenská únava


Budete unavenejší a vyčerpaní. Vaše telo teraz živí dve osoby naraz. Väčšej záťaži je vystavených aj srdce a pľúca.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky