Prechladnutie alebo chrípka

Prechladnutia sa prejavuje pocitom únavy, kýchaním, kašľaním a miernu nádchou. Nemusíte mať horúčku, ale skôr len zvýšenú teplotu o jeden či dva stupne nad svoj normál. Chrípka oproti prechladnutie udrie náhle a tvrdo.


Nie je vám dobre, ste slabí, možno máte nádchu a zvýšenú teplotu

Pre mnohých z vás to hneď znamená chrípku, ale tak jednoduché to nie je. Trebárs ste len prechladnutie. Ale aký je medzi nachladnutím a chrípkou vlastne rozdiel?

Prechladnutie

Prechladnutia sa prejavuje pocitom únavy, kýchaním, kašľaním a miernu nádchou. Nemusíte mať horúčku, ale skôr len zvýšenú teplotu o jeden či dva stupne nad svoj normál. Tiež vás môžu bolieť svaly, hlava a škriabať v krku.

Liečbu prechladnutie hravo zvládnete sami

Rozhodne veľa odpočívajte, prestaňte fajčiť, vynechtejte alkohol aj kávu a veľa pite vodu, čaju či vývary.

* Tiež sa odporúča kloktať slanú vodu a dopĺňať telu čo najviac vitamínov.

Chrípka

Chrípka oproti prechladnutie udrie náhle a tvrdo. Väčšinou sa zrazu cítite slabí a unavení. Trasiete sa triaškou, máte podstatne vyššiu teplotu a suchý kašeľ. Chrípka sa tiež prejavuje silnou bolesťou hlavy, svalov, pálením očí a škriabaním v krku.

Liečbu chrípky nechajte radšej na lekárovi

Len buďte opatrní s užívaním antibiotík. Sú to lieky, ktoré môžu zastaviť rozvoj bakteriálnych infekcií, ale v nesprávnom užívaní niekedy dokážu napáchať viac škody ako úžitku! Na chrípku antibiotiká nezaberajú!


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky