Henna

Tetovanie hennou je módnou záležitosťou. Originálny spôsob tetovania sa stal veľmi populárny a od tradičného zdobenie rúk a nôh sa prešlo ik rôznym módnym tetovaním na chrbte, ramenách, členkoch apod


Pôvod henny

Dnes existuje naozaj veľa druhov henny, rozdiely sú vo výsledku pri použití henny na tetovanie. Podobne ako u ostatných prírodných produktov platí iu henny, že sa líši oblasť od oblasti, kde bola vypestovaná. Rozlišujeme hennu egyptskú, arabskou, marockou, indickú, iránsku, indonézske.


* Rastlinný henna púder - najčastejšie sa používa na farbenie vlasov. Je to zmes prášku z henny a byliniek. Je ideálny pre regeneráciu vlasov.
* Neutrálny henna púder - vyrába sa z rôznych druhov lístočkov henny. Používa sa ako symbol na náhrobné kamene ako požehnanie.
* Henna pasta - predáva sa v hliníkových tubách s plastovým hrotom priamo k aplikácii. Je nutné dbať na dátum spotreby, pretože tieto pasty bývajú často zastaraných.
* Červený henna púder - o tento druh je skutočne veľký záujem - zafarbuje kožu do červena. Je vhodný najmä ako svadobné tetovanie, alebo pre tanečnice kathaku. Vhodný je skôr pre svetlú pleť.
* Hnedý henna púder - používa sa k aplikácii henny na ruky, nohy, telo i moderné tetovanie.
* Čierny henna púder - zmes prášku z henny a chemikálií. Je v ňom veľa syntetických prísad preto, aby farbil čierno. U niektorých ľudí vyvoláva silné alergické reakcie.

Henna ako módny doplnok

Tetovanie hennou je módnou záležitosťou. Originálny spôsob tetovania sa stal veľmi populárny a od tradičného zdobenie rúk a nôh sa prešlo ik rôznym módnym tetovaním na chrbte, ramenách, členkoch apod Možno povedať, že hennou môžeme zdobiť vlastne celé telo, henna je zdraviu prospešná.

Rituálne zdobenie hennou sa tradične vzťahuje hlavne na nevesty. Vďaka indickým tradíciám sa totiž stále verí, že ozdobené žene prinesú ornamenty šťastia v manželstve a krásu.

Henna na Strednom východe

Na strednom východe sa henna používa na dekorovanie rúk i nôh. Ženy sa zdobia ornamenty približne každé dva týždne. Na dosiahnutie maximálnej tmavosti odtieňa sa varí vyschnutý citrón vo vode. Tá sa potom pridá do hennové pasty. Kyslosť robí farbu trvácnejšie a tiež látky obsiahnuté v citrusov odtieň stmavujú. Tetovanie je znovu obnovené väčšinou podľa línií vybledlého tetovanie.

Ak túžite po zložitom tetovanie v arabskom štýle, je vhodné používať špáradlo alebo zápalku, ktorými nanášame pastu. Ruka musí byť energicky natiahnutá po celú dobu tetovanie, inak by bolo deformovaný vráskami a záhyby kože.

Štýl - Rajasthan

Tradičný dizajn u tetovanie hennou - kvetinové motívy, jemné linky a celej tetovanie hennou pôsobí ako čipka.

Štýl - Gujarati, Marwari

Štýl tetovanie hennou, v ktorom sa často používa obľúbený motív pávů.

Štýl - African mehndi

Geometrické obrazce vytvorené tmavú hennou na koži vytvárajú tzv rytmus. U marockého tetovanie je zaujímavé tetovanie na brade a lícach v podobe bodiek, ktoré podľa tradícií zabraňujú vstupu zlého ducha.

Štýl - Mughlai, Khujaraho

Tetovanie hennou aplikácií širokých kvetinových motívov.

Štýl - Arabic

V arabských motívoch nájdete kreativitu, úžasné arabesky, ornamenty. Celkový vzhľad a línie dohromady vyzerajú nádherne.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky

Henna

Náchod 1 Jaroměř 1 Nové Město nad Metují 1 Červený Kostelec Broumov 1 Hronov 1 Česká Skalice Police nad Metují Teplice nad Metují Velké Poříčí Jaroměř 3 Meziměstí u Broumova 1 Meziměstí u Broumova 3 Hořičky Chvalkovice v Čechách Machov Nový Hrádek Hronov 4 Velichovky Žďár nad Metují