Orechy - čo obsahujú orechy

Orechy - obsah látok. Vlašské orechy. Búrske oriešky alebo arašidy. Lieskové oriešky. Para orechy. Pistáciové oriešky. Kešu oriešky. Mandle. Pekanové orechy. Jedlé gaštany. Píniové oriešky.


Orechy - obsah látok

Orechy obsahujú kvalitné bielkoviny, lecitín, vitamíny B (najviac mandle), provitamín A (kešu, pistácie), vitamín E, ktorý chráni tuky pred žluknutím (lieskové orechy, mandle, gaštany, arašidy, vlašské orechy) a kyselinu listovú (arašidy, lieskové orechy, mandle), ktorá je potrebná najmä v tehotenstve.

Vlašské orechy

Vlašské orechy dozrievajú v septembri. Sa zistí, že pravidelná konzumácia niekoľkých vlašských orechov po väčšom jedle pomáha telu vyrovnať sa s negatívnym pôsobením skonzumovaných tukov, ďalej tiež vlašské orechy znižujú cholesterol a zabraňujú kôrnateniu tepien. Ošúpané jadra je potrebné skladovať bez prístupu vzduchu alebo je naložiť napríklad do medu. Z vlašských orechov sa lisuje vysoko kvalitný olej, ktorý je zdrojom nenasytných mastných kyselín. Nachádza sa v nich železo, selén, zinok, vitamín E a skupina vitamínov radu B.

Búrske oriešky alebo arašidy

Arašidy sú vynikajúcim liekom na nervovú sústavu, podporujú krvotvorbu, pôsobí pri chorobách srdca, krvného obehu a látkovej premeny. Arašidy môžu pomôcť pri kožných ochoreniach. Veľmi pozitívne účinky majú arašidy aj pri ochrane pred zubným kazom. Väčšinu týchto vlastností má aj arašidový olej. Tiež na arašidy vzniká alergia, ktorá sa môže prejaviť otékáním hrdla, a môže hroziť zadusenie jedinca. Pozor! Arašidy alebo búrske oriešky obsahujú pusiny, preto sa neodporúčajú ľuďom chorým dnou!

Lieskové oriešky

Lieskové oriešky sú plody liesky obyčajnej. Lieskové oriešky sú veľmi dobre známu pochutinou, obsahujú až 60% tukov, okolo 19% bielkovín, 5% cukrov a ďalšie látky. Olej získaný lisovaním sa užíva hlavne v parfumérii a maliarstva. Plody liesky obyčajnej obsahujú fosfor, železo, horčík, vitamíny E a C. Lieskové oriešky povzbudzujú funkciu čriev, vývoj svalstva a posilňujú cievy.

Para orechy

Para orechy sú semená stromu zvaného juvie ztepilý. Tieto semená sú umiestnené v plodu, ktorý sa veľmi podobá kokosovému orecha. Každý takýto plod môže obsahovať až 40 semien. Škrupina para orechov je veľmi tvrdá a skrýva jadro, ktoré obsahuje až 60% oleja, 17% bielkovín, 7% cukru a vitamíny skupiny B. Jadro musí mať sladkastú, nikdy nie horkastú chuť.

Pistáciové oriešky

Pistácie je veľmi stará kultúrna rastlina a zmienky o jej pestovaní sú už z doby pred 3000 rokmi. Plody (pistácie) majú približne 60% oleja, 20% bielkovín a 15% cukrov. V pistácií sú fytosteroly, ktoré sú veľmi podobné cholesterolu. Niekoľko výskumov dokázalo, že fytosteroly znižujú nielen hladinu nebezpečného cholesterolu v krvi, ale majú aj preventívny účinok voči rôznym typom rakoviny.

Kešu oriešky

Kešu orechy, sú semená tropického stromu s názvom ledvinovník. Veľa sa používajú v indickej kuchyni. Kešu oriešky sú bohaté na betakarotén, zinok, stopové prvky, ktoré podporujú rast buniek a zúčastňujú sa tiež na tvorbe spermií.

Mandle

Mandle sa používajú celé alebo lúpané prevažne do šalátov, rizota, omáčok alebo náplňou. Mleté mandle môžu nahradiť niektoré druhy múky. Zo spařených mandlí vyrábame mandľové mlieko, ktoré je výborným zdrojom minerálnych látok, napríklad vápnika, horčíka, železa.

Pekanové orechy

Pekan orechy sú odrodou vlašských orechov, bohatých na vitamíny a minerálne látky. Pred lúpaním sa musia pekanové orechy namočiť do vriacej vody na 15 minút. V pekanových a lieskových orieškoch sú fytochemikálie, ktoré vyvolávajú proces známy ako apoptóza, pri ktorom sa rakovinové bunky požierajú navzájom.

Jedlé gaštany

Jedlé gaštany sú bohaté na vitamíny B a E a majú nízky obsah tukov. Jedlé gaštany sú kaloricky veľmi výdatná potravina, ale na rozdiel napríklad od vlašských orechov neobsahuje olej, ale škrob (skoro 45%). Jedlé gaštany obsahujú menšie percento cukru, tuku, bielkovín a majú vysoký obsah vitamínu C a B1. Jedlé gaštany a mandle chráni ľudský organizmus pred nervovú slabosťou a srdcovými ťažkosťami.

Para orechy II

Para orechy majú vysoký obsah plnohodnotné bielkoviny, sú zdrojom selénu. Selén spolu s vitamínom E má ochranný účinok pre srdce. Para orechy obsahujú veľké množstvo tuku a veľké množstvo vitamínu E.

Píniové oriešky

Píniové oriešky sú semená stredozemnej borovice známe ako Pignoli. Píniové oriešky sa predávajú olúpané, pražené a niekedy aj solené.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky