Antibiotiká - užívanie

Aj keď sa vám darí lepšie ako na začiatku choroby, mali by ste antibiotiká brať predpísaným spôsobom av liečbe neprestáva. Len tak si budete istí, že je pôvodca choroby zničený a že sa choroba nevráti.


O užívaní antibiotík

Účinné látky sa získavajú z deväťdesiatich percent z plesní. Tie vedia vyvinúť niektoré potrebné látky k obrane proti zákerným baktériám. Antibiotiká vie zasiahnuť do látkovej výmeny ničivých baktérií.

Antibiotiká by ste mali veľa zapíjať

a potom na 2 hodiny vynechať mliečne výrobky, pretože by liek stratil účinok. Alkohol je počas liečby tabu.

Vedľajšie účinky antibiotík

Častými vedľajšími príznakmi sú rôzne vaginálne plesne a infekcie alebo hnačka. Po liečbe antibiotikami sa odporúča sanovaný čriev tzv dobrými baktériami.

Môžu sa antibiotiká vysadiť?

Aj keď sa vám darí lepšie ako na začiatku choroby, mali by ste antibiotiká brať predpísaným spôsobom av liečbe neprestáva. Len tak si budete istí, že je pôvodca choroby zničený a že sa choroba nevráti. Veľké nebezpečenstvo hrozí v prípade, keď pacienti z vlastnej vôle lieky predčasne vysadia.

Rezistencia na antibiotiká

Užívanie antibiotík musí byť vždy s rozvahou. Časté užívanie vedie k vytvoreniu rezistencie - vaše telo si na antibiotiká zvykne a tie už nepôsobí - baktérie sú proti lieku imúnna.

Antibiotiká - kedy áno a kedy nie

Pri zápale pľúc, bakteriálnej infekcii sú antibiotiká tým pravým. Ovšem neškodná chrípkové infekcie by mala byť najskôr liečená rastlinnými prostriedky a liekom znižujúcim teplotu. Navyše chrípka je vírusového pôvodu - pomáha pokoj na lôžku, prostriedky posilňujúce krvný obeh a skúsiť môžete aj homeopatiká.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky