Pozitívne chudnutie

Chudnutie sa na psychike prejavuje podľa toho, akým spôsobom sme sa rozhodli držať diétu. Ak sme sa rozhodli o radikálny redukčnú diétu, očakávajte, že sa u nás prejaví podráždenosť a únava. Negatívne emočné reakcie ovplyvňuje naše celkové prežívanie.


Odhodlanie

Chudnutie znamená veľké odhodlanie a sebazaprenia. Aby bolo naozaj účinné a trvalé, je potrebné sa ponoriť do vnútra. Čo nás k chudnutiu vedie? Potrebujem naozaj nevyhnutne schudnúť práve teraz?

Správna motivácia do cieľa

Aby sme začali efektívne chudnúť je najdôležitejšie motivácia. Motivácia znamená to, čo nás bezprostredne vedie k tomu, aby sme urobili takéto zásadné rozhodnutie. Existuje mnoho dôvodov prečo schudnúť: vonkajší tlak okolia, nadbytočné kilá, zdravotné dôvody .. Ale je nejaký z týchto dôvodov podstatný práve pre nás? Nestačí len jeden dôvod, ale uvedomenie si celkovej zmeny životného štýlu, ktorý bude nasledovať. Musíme byť dostatočne presvedčenie o všetkých dôsledkoch, ktoré k chudnutiu patrí. Ak vidíme v chudnutie viac pozitív, je to začiatok dobré cesty.

Myslite na jeden poriadny cieľ, nie niekoľko

Dôležitú úlohu v chudnutí hrá správne načasovanie. Je úplne nevhodné začať chudnúť v čase pred Vianocami, v čase, keď sme v neustálom strese. Nemožno sa sústrediť na viac podstatných zmien. K zmene životného štýlu je potrebná dostatok sily a energie. Používajte kvalitné a hlavne prírodné podporné prípravky.

Chváľte každý úspech a pokrok

Ako motivácia slúži aj konečný cieľ - teda váhový úbytok, ktorý chceme dosiahnuť. Predovšetkým je potrebné, aby nami zvolený váhový úbytok bol reálny. Pre dlhodobý a trvalý efekt je žiaduce, keď za tri mesiace schudnete o šesť až osem kíl. Nereálny cieľ by nás totiž utvrzoval v našej neschopnosti, aj keď by sme to ovplyvniť vlastne nemohli. Motiváciou nám môžu byť aj odmeny pri prvých úspechoch - napr návšteva kozmetiky, kaderníčka, lístok do kina ...

Buď podporou pre druhé, druhí ti budú oporou

Takmer všetci potrebujeme pomoc druhých, ktorí nás podporujú vo všetkom, čo robíme. A to sa týka aj chudnutie. Ak sa nám podarí do tohto procesu zapojiť rodinu, môžeme očakávať úspech. Dôjde k väčšiemu zautomatizovanie zdravých stravovacích návykov a sami začneme vyhľadávať pohybovej aktivity. Podpora môže prichádzať nielen od rodiny, ale tiež napr od spolupracovníkov, známych. Dôvera a podpora druhých zvyšuje motiváciu.

Odstráňte negatívne myslenie

Chudnutie sa na psychike prejavuje podľa toho, akým spôsobom sme sa rozhodli držať diétu. Ak sme sa rozhodli o radikálny redukčnú diétu, očakávajte, že sa u nás prejaví podráždenosť a únava. Negatívne emočné reakcie ovplyvňuje naše celkové prežívanie. A mohlo by sa stať, že by sme chudnutie prerušili z tohto dôvodu. Účinky pravidelného hladovania na osobnosť sú tým ničivejšie, čím rýchlejšie sa človek štíhlej línie snaží dosiahnuť. Postupným chudnutím negatívne emočné reakcie nespoznáte.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky