Kožné ochorenia a alergie

Kožné ochorenia u detí - alergény. Kožné alergie - ochorenie kože. Žihľavka - svrbivé vyrážky. Atopický ekzém u detí ako kožné ochorenia. Ako sa prejavuje atopický ekzém. Liečebné liečebné pobyty. Detské infekcie - kožné vyrážky. Mykózy.


Kožné ochorenia u detí - alergény

Kožné ochorenie spojené s vyrážkami nie ojedinelá. Často kožné ochorenia môže mať podobu chronickou, čo znamená, že sa relatívne kľudové obdobie strieda s obdobím, kedy je kožné ochorenie aktívny. Nemožno sa diviť, čoraz viac sa odkloneniam od prírody, v prostredí na nás útočia agresívne látky, znečistené ovzdušie, používame kozmetické prípravky s konzervačnými látkami a potraviny s množstvom chemických potravinových prísad apod

Kožné alergie - ochorenie kože

Na ľudský organizmus pôsobí rad alergénov, ktoré môžu byť vnímané citlivými jedincami tak, že spôsobujú alergie a alergické reakcie. Alergiu tak môžu sprevádzať svrbivé vyrážky, ktoré trápia deti vtedy, keď sa organizmus začne brániť proti alergénu. Najčastejšie má kožné alergie podobu žihľavky.

Žihľavka - svrbivé vyrážky

Alergické reakcie organizmu sprevádzajú reakcie na koži vo forme svrbivých vyrážok. Žihľavka na koži sprevádzajúci svrbenie má väčšinou alergický pôvod. Môže byť spôsobená potravinami, liekmi, roztoče, zvieracími alergénmi, peľom, infekcií apod Žihľavka sa môže objaviť kdekoľvek na tele a obvykle počas niekoľkých hodín vymiznú.

Atopický ekzém u detí ako kožné ochorenia

Atopický ekzém je tiež typický pre deti, ktoré majú sklon k alergii. Atopický ekzém trápi už malá bábätka vo veku troch mesiacov, ktoré tak môžu reagovať na skončení výživy materským mliekom. Ekzémy môžu mať rôznu podobu, pričom môžu vymiznúť okolo šiestich rokov veku dieťaťa.

Ako sa prejavuje atopický ekzém

Kožné prejavy sú späté so začervenaním kože, s výsevy pupienkov, ktoré sú svrbivej a môžu mokvať. U starších a dospievajúcich deti sa môžu vrchné vrstvy kože olupovať, koža svrbí, je suchá a zhrubnutú.

Ako sa brániť kožnému ochorenia

Na koži je možné používať len špeciálne kozmetické prostriedky a mydlá pre ekzematikov, kožu je nutné mazať po každom umývaní zvláčňujúcim liekom, obliekať si bavlnené oblečenie vypraté v šetrných pracích prípravkoch.

Liečebné liečebné pobyty

Atopický ekzém môže mať chronickú podobu, preto kožným prejavom môžu pomáhať aj liečebné liečebné pobyty.

Reakcie kože na vonkajšie podnety

Koža môže byť tiež natoľko citlivá, že pri kontakte s materiálom, ktorý neznáša, reaguje ekzémom. Vonkajšie podnety, ktoré sa odráža od citlivosti kože, môžu spôsobovať kozmetické prípravky, oblečenie, bižutérie apod

Kožné ochorenia u novorodencov

Prílišnej alebo nesprávne kúpanie malým deťom neprospieva, pretože koža novorodencov je menej odolná voči vonkajším vplyvom. Na povrchu pokožky ešte nie je vyvinutý ochranný kožný film a aj imunologická obranyschopnosť sa ešte len vyvíja. Pri ošetrovaní detskej pokožky je treba používať špeciálnu detskú kozmetiku bez konzervačných látok. Ak sa objaví plienková dermatitída, je potrebné obmedziť kontakt s vodou. K ošetrovanie pokožky sú vhodné aj zvlhčené obrúsky.

Detské infekcie - kožné vyrážky

V detskom veku sa tiež objavujú infekčné ochorenie, ktoré sprevádza kožné vyrážky. Ide o ovčie kiahne, rubeola a osýpky. Pre ovčie kiahne sú typické svrbivé pľuzgieriky vyplnené čírou tekutinou. Pre rubeola je typická načervenalá svrbivé vyrážky au osýpok sa jedná o červenú, neskôr nahnědlý vyrážku. Kožné vyrážky sú dočasné, preto nemožno hovoriť o kožným ochorení ako takom.

Mykózy - kožné ochorenia

Medzi kožné ochorenia môžu spadať aj mykózy nôh, ktoré sú vyvolané hubami a plesňami. Ide o infekčné ochorenie, ktoré sa vyvíja postupne a nenápadne medzi prstami alebo na chodidlách. Môže sa jednať o šúpanie kože, svrbenie, zápal, drobné pľuzgieriky. Pre vznik infekcie sú pravdepodobne potrebné rodinné predispozície. Najviac príležitosti k infekcii je na vlhkých podlahách verejných hygienických zariadení. Vždy je dobré zveriť sa do starostlivosti kožného lekára.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:

Diskusia a skúsenosti

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Povinné položky